Si vis pacem para bellum.

Ci, którzy chcą żyć w pokoju przygotowują się do wojny.

Adwokat Sebastian Doniec,

absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Filologicznego (Filologia Angielska) Uniwersytetu Rzeszowskiego; w latach 2006 – 2008 odbywał aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Warszawie, składając egzamin sędziowski w 2008 roku; przez kilka lat orzekał w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego, rozpoznając wnioski dotyczące spółek osobowych, spółek kapitałowych (w tym spółek giełdowych), a także innych podmiotów podlegających obowiązkowi ujawnienia w rejestrze; przez kilka lat prowadził lektorat z języka angielskiego dla studentów w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie (nauka języka prawniczego - legal English i języka biznesu – business English); w latach 2010-2011 ukończył podyplomowe studia ekonomiczne prowadzone przez Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; konsultant wydawnictwa Cambridge University Press w zakresie tłumaczenia języka prawniczego; od 2014 roku adwokat w Gorlicach.

Prywatnie interesuje się literaturą angielską, literaturą fantasy i science fiction (członek dwóch międzynarodowych stowarzyszeń zrzeszających miłośników literatury J. R. R. Tolkien’a i literatury fantasy); trenuje sporty walki (członek stowarzyszenia International Krav Maga Federation), uprawia trekking i biegi przełajowe; żonaty, ojciec dwóch córek.

adwokat Gorlice
prawo cywilne i gospodarcze

Prawo cywilne i gospodarcze

Zaskakująca może być mnogość i różnorodność stosunków prawnych w jakie bezwiednie wstępujemy każdego dnia. Czynności drobnych bieżących spraw życia codziennego nie wymagają asysty prawnika.
prawo spółek handlowych

Prawo spółek handlowych

Osoby fizyczne zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, jak również podmioty gospodarcze już prowadzące działalność stają przed dylematem wyboru odpowiedniej formy prawnej prowadzenia działalności.
prawo karne

Prawo karne

Zawiłość życia pisze dla Klientów Kancelarii zaskakujące i niefortunne scenariusze, w których obsadzani są w rolach podejrzanych, oskarżonych jak i pokrzywdzonych przestępstwem.

Prawo administracyjne

Skomplikowane, po wielokroć nowe- lizowane, nie raz sprzeczne ze sobą regulacje przepisów z zakresu szeroko pojętego prawa administracyjnego, inkwizycyjność postępowania i bez- duszność urzędniczej maszyny budzą zagubienie i niezrozumienie.